08.02.2019/14:15

Polska na dole Indeksu Elastyczności Zatrudnienia 2019

Polska zajmuje dopiero 30. miejsce na 41 krajów UE i OECD w Indeksie Elastyczności Zatrudnienia 2019, mierzącym elastyczność umów o pracę regulowanych kodeksem pracy. 

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AnnaR 09.02.2019

    " Sztywność regulacji pracy wypycha osoby mniej wykwalifikowane lub w regionach o niskim poziomie płac na umowy zlecenia (nie obowiązuje kodeks pracy)" jestem doktorem językoznawstwa w Poznaniu. Ani słabo wykwalifikowana, ani w regionie o niskim poziomie płac. Jednak zarówno uczelnia, jak i prywatna szkoła językowa od 2007 roku trzymają mnie na umowie-zleceniu. Pracowałam też krótko dla firmy Berlitz - tam musiałam założyć własną działalność gospodarczą, która w okresie wakacyjnym przynosiła straty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.