27.12.2019/09:22

Polski rynek cateringów dietetycznych wart jest już ponad miliard złotych

W 2017 r. rynek tzw. diety pudełkowej wyceniany był na ok. 700 mln zł rocznie. Obecnie wart jest już ponad miliard. Przed dwoma laty funkcjonowało na nim ok. 350 firm. Dzisiaj jest ich już ok. 520 – informuje forsal.pl.

W latach 2018-19 na polskim rynku cateringu dietetycznego pojawiło się ponad 200 nowych firm. W tym samym okresie zamknęło się ok. 70-90 biznesów oferujących dietę pudełkową. Powstające w ostatnich latach podmioty mają coraz lepsze przygotowanie i umiejętność dostosowania się do potrzeb konsumentów – czytamy w portalu forsal.pl.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez porównywarkę cateringów dietetycznych Dielty.pl, z tego rodzaju oferty najchętniej korzystają kobiety, pragnące pozbyć się zbędnych kilogramów. Korzystają z diety pudełkowej przez ok. 20 dni roboczych, zamawiając zwykle potrawy o wartości energetycznej od 1200 do 1800 kalorii. Średnia wartość zamówienia to ok. 1100 zł, przy czym cena miesięcznej diety waha się od 900 do 1600 zł.

Jednym z czynników, które w 2019 r. najbardziej wpłynęły na ten rynek, jest trend ekologiczny. Klienci mają coraz większą świadomość aspektów ekologicznych cateringu. Na postrzeganie poszczególnych serwisów wpływ na ich polityka w zakresie ekologii, recyklingu i działań zmierzających do redukcji produkowanych odpadów.

Czytaj więcej na stronie forsal.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kaja 27.12.2019

    Wcale mnie to nie dziwi coraz więcej osób decyduję się na dietę pudełkową. Sama od dwóch miesięcy korzystam z diety Cud i Miód i prędko z niej nie zrezygnuję. Czasu na gotowanie nie mam bo późno z pracy wracam i jestem zmęczona, a dzięki cateringowi mam codziennie zapewnione zdrowe jedzonko bez żadnego wysiłku :D

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.