03.03.2021/09:20

Czeski Rohlik wejdzie do Polski. Kolejny gracz spróbuje sił na naszym rynku e-grocery

Rohlik to czeska marka, która właśnie ogłosiła, że chce wejść na polski rynek - podaje "Tech Crunch".  W 2020 roku odnotowała wzrost przychodów o 101 proc., do 300 mln euro przy 750 tys. klientów i jest gotowa podbijać inne rynki niż czeski.

Co wyróżnia Rohika? Maksymalnie dwugodzinny czas dostawy, 15-minutowe okienka dostaw, a także fakt, że pod drzwi klienta może dotrzeć świeży towar od lokalnych sprzedawców.

Firma współpracuje z lokalnymi rzeźnikami, sprzedawcami ryb, piekarzami, sprzedawcami owoców i warzyw. Jest to jeden z największych jej atutów, bo oprócz przywiezienie zakupów do domu klienta oferuje także jakość produktów, która ma być lepsza od tych kupionych w popularnych supermarketach.

Czeski start-up cieszący się zainteresowaniem inwestorów posiada w ofercie 17 tys. produktów. To głównie czeska żywność, ale także produkty Marks&Spencer, czy oferta gastronomiczna (bistro).

Rohlik to firma założona w 2014 roku. Jak poinformowało czeskie wydanie Forbesa, w tej chwili firma warta jest ponad 600 milionów euro (723 milionów dolarów).

Rohlik w tej chwili obecny jest już w Czechach, a także na Węgrzech i w Austrii. W planach jest debiut co najmniej w Polsce, Rumunii i Niemczech, a potencjalnie również w innych krajach.

Rynek dostaw w Polsce jest stosunkowo młody, ale zwłaszcza podczas pandemii Covid-19 rozrósł się. Firmy takie jak Uber Eats, Wolt, Glovo, Everli zyskały w tym czasie rzeszę klientów i rozpoczęły współpracę z sieciami handlowymi, pozwalając klientom na dokonanie codziennych zakupów, a nie jedynie dowóz jedzenia z restauracji.

W czasie pandemii większość detalistów spożywczych zainwestowała w rozwój e-commerce. Biedronka rozpoczęła współpracę z Glovo, a Żabka z Uber Eatsem. Frisco.pl, po znacznym zwiększeniu udziałów w warszawskim rynku e-grocery, zadebiutowało niedawno we Wrocławiu. Do Polski przed kilkoma tygodniami weszła także litewska Barbora (Maxima Grupe), działająca w podobnym modelu, co Frisco.
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Profesjonał 05.03.2021

    Jeżeli biznes ROHLIK w Polsce będzie otwierał ten sam menedżer co właśnie otworzył go w Austrii (a kiedyś był menedżerem w polskim oddziale Makro Cash and Carry), to raczej słabo to wróży.... Nic ciekawszego nie zaproponują, niż FRISCO, a za chwilę AMAZON FRESH.

  • Tytus 04.03.2021

    Kiedyś Czesi wprowadzili na polski rynek batony o nazwie "Horalki" (później przemianowane na "Góralki") - strasznie zgrzebne - dużo wafla, mało nadzienia, brak polewy. Więc nie spodziewam się po obecnej próbie wprowadzenia nowego produktu rewelacji.

  • Masakra 03.03.2021

    E atm w Polsce to oni wejdą jak w masło kogo tu mają pytać o zdanie ?? hahahahah Morawieckiego ??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także