20.01.2020/08:31

Polskie ePłatności przejmują piątą firmę w ciągu trzech lat

Spółka Polskie ePłatności przejmuje 100 proc. udziałów w poznańskim dostawcy terminali i usług płatniczych TopCard.

To już piąta akwizycja wykonana przez Polskie ePłatności w minionych trzech latach. Wcześniej firma przejęła producentów terminali NeoTu, PayUp i Billbiard, a także integratora płatności internetowych PayLane.

- Grupa PeP odnotowuje najszybsze tempo wzrostu w segmencie dostawców rozwiązań płatniczych w Polsce. Naszą aspiracją jest bycie dostawcą pierwszego wyboru w zakresie płatności w Polsce. W 2019 roku zainstalowaliśmy ponad 31 tys. terminali. W 2020 obchodzimy 10-lecie istnienia Polskich ePłatności i chcemy, by był to kolejny rekordowy rok - mówi cytowany w komunikacie Jarosław Mikos, prezes Polskiech ePłatności.

Najnowsza akwizycja PeP, czyli TopCard, to firma z Poznania, która specjalizuje się w obsłudze sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przejmowana spółka obsługuje płatności ponad 8 tys. klientów z ok. 10 tys. terminali płatniczych.

Jak zapowiada Marcin Drozdowski, wiceprezes Polskich ePłatności ds. fuzji i przejęć, w pierwszej połowie 2020 r. PeP chce sfinalizować kolejne przejęcie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gams 31.01.2020

    Hmm... eservice chyba jest największym pewniakiem w tej branży - mają większość rynku. A jeśli chodzi ogólnie o rozliczenia kartą, to chyba w Polsce jest to już standardem. W bezgotówkowej Polsce pojawiło się ponad 100 tysięcy nowych urządzeń. Mało jest już miejsc, w których ich nie ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.