01.08.2019/07:23

Pomysł polskiej firmy: sztuczna inteligencja pomaga zwalczać kolejki w sklepach

Jak donosi „Rzeczpospolita” spółka Itimagination opracowała z wykorzystaniem sztucznej inteligencji system, który pozwala znacząco obniżyć czas spędzany przed kasami.

Firma stworzyła system, który przewiduje ruch w sklepie i pomaga w optymalizacji zatrudniania i rozmieszczania towarów na półkach. Kolejki zauważa monitoring w momencie ich powstania, ale to nie wystarcza, aby ich uniknąć. System analizuje dane historyczne i sam prognozuje natężenie ruchu w sklepie. System analizuje m.in. trendy, ułożenie produktów, dzień tygodnia, godziny odwiedzania sklepu, nadchodzące święta i wydarzenia, dane regionalne i pogodowe.

Jeśli przewidzi, że natężenie ruchu będzie wzrastać, wysyła powiadomienie do kierownika sklepu, dając mu tym samym czas na obsadzenie większej liczby kas. System działa w jednej z sieci sklepów, ale firma nie chce ujawnić, w której.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ulim 01.08.2019

    Auchan posiada taki system planuje i przewiduje

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.