10.03.2017/09:43

Prawo farmaceutyczne wciąż się mieli

Sejm rozpatrzył w drugim czytaniu projekt zmian w Prawie farmaceutycznym. Ostatecznie, po burzliwej dyskusji, ponownie skierowano go do Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji.

Projekt zakłada ustanowienie zasad dotyczących równomiernego rozmieszczenia aptek ogólnodostępnych i zagwarantowania równego dostępu do usług farmaceutycznych. Poseł sprawozdawca, Michał Cieślak, zwrócił uwagę, że ustawa nie zajmuje się kwestią wpływu postulowanych regulacji na ceny leków, a w konsekwencji sytuację konsumentów. Mówił również o kontrowersjach związanych z projektem, który prowadząc do rozdrobnienia rynku ograniczy konkurencję – podaje „Rzeczpospolita”. Tomasz Latos z klubu PiS argumentował, że „należy się zastanowić nad tym czy za kilka lat chcemy mieć w Polsce tylko sieci apteczne i czy będzie miejsce na pojedynczych placówek”. Jakub Kulesza z Kukiz'15 stwierdził z kolei, iż „ustawa jest wynikiem gry interesów” i „to koncernom farmaceutycznym oraz hurtowniom zależy na rozbiciu konkurencji”.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.