06.04.2018/14:46

Presja inflacyjna narasta! Polskie firmy zapowiadają podwyżki cen

Narasta presja inflacyjna w polskiej gospodarce. Coraz więcej firm poważnie rozważa zwiększenie cen za swoje produkty – wynika z badania „International Business Report” Grant Thornton.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • gija888 09.04.2018

  Głównym powodem podnoszenia cen jest bardzo duży wzrost wynagrodzeń dla pracowników. W ciągu dwóch lat wzrosły one najbardziej. Nawet o 30%. Roszczenia pracownicze co do zarobków są coraz bardziej widoczne. I jeśli pracodawca spełnia te warunki to jasne jest że musi z czegoś to pokryć więc podnosi ceny swoich produktów. Nic nie bierze się z powietrza.

 • spokojny konsument 08.04.2018

  Niech podwyższają ceny. Zarobi ten kto zaoferuje cenę bez podwyżki albo wręcz przeciwnie, ten kto zetnie ceny. Jest wolny rynek, więc może zyskamy jako konsumenci gdy wejdą producenci z innych krajów UE.

 • Makaron 06.04.2018

  Rosnący popyt, wiara w przyszłą koniunkturę..bla,bla,bla. Retail stracił miliardy (łącznie) na zamkniętych niedzielach i oczywiste jest, że jakoś muszą to odzyskać - najprościej przez podniesienie marży, czyli wzrost cen. To będzie rzeczywisty powód inflacji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.