04.03.2021/08:55

Prezes Allegro zapowiada inwestycje w logistykę i sztuczną inteligencję. W planach ekspansja międzynarodowa

Francois Nuyts, prezes Allegro, wskazuje, że w zeszłym roku wartość produktów sprzedawanych na platformie Allegro, wzrosła o 54 proc. r/r i osiągnęła łącznie 35,1 mld zł. W celu dalszego zwiększania skali działalności, firma zainwestuje w tym roku ok. 560-600 mln zł. Przedsiębiorstwo chce wykorzystywać nowe technologie, w tym zwłaszcza sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Allegro będzie inwestować też w logistykę. Szef spółki myśli o ekspansji międzynarodowej.

– Rok 2020 przyniósł nam wszystkim bezprecedensowe wyzwania. To najbardziej dotkliwy światowy kryzys od wielu dziesięcioleci – zakłócił nasze życie i działalność biznesową od góry do dołu. Gdy pandemia uderzyła po raz pierwszy, naszym priorytetem było oczywiście bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin, a także bezpieczeństwo naszych klientów i kupców. Jestem niezmiernie dumny z naszego zespołu, który tak szybko dostosował się do nowej rzeczywistości i zmodyfikował nasze praktyki związane z pracą, tak aby kontynuować naszą - teraz nawet bardziej - ważną pracę polegającą na dostarczaniu klientom podstawowych produktów i bardzo potrzebnej rozrywki – napisał w liście do udziałowców Francois Nuyts, prezes Allegro.

Podkreślił w nim również, że w związku z nagłym zamknięciem sklepów offline na wiosnę, klienci bardziej niż kiedykolwiek polegali na Allegro. – Biorąc pod uwagę wiele wyzwań i uznając stosunkowo szczęśliwą sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, podjęliśmy wiele inicjatyw, aby dać społeczeństwu coś w zamian, w tym m.in. znaczne dotacje na lokalny system opieki zdrowotnej, niezliczone godziny wolontariatu, darmowy SMART! subskrypcje dla wszystkich klientów podczas pierwszej blokady oraz pakiety wsparcia dla naszych sprzedawców, gdy były najbardziej potrzebne – zaznaczył.

– Oprócz wielu poświęconych godzin pracy, łączna wartość pieniężna dotychczasowego wkładu Allegro w walkę z COVID-19 wynosi 490 mln zł. Nie byłyby to możliwe bez ciężkiej pracy i pasji pracowników Allegro, z których jestem niezmiernie dumny – dodał.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także