18.01.2018/16:37

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding nie jest zaskoczony decyzją UOKiK

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez litewską Maxima Grupe kontroli nad Emperią. Urząd uznał, że konieczne jest przeprowadzenie badania rynku. - Nie jesteśmy zaskoczeni. To standardowa procedura – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding.

Dariusz Kalinowski zwraca uwagę, że tak naprawdę potencjalny inwestor, czyli sieć Maxima, posiada już aktywa detaliczne spółki w Polsce, w związku z tym uzasadnione jest przeprowadzenie drugiej fazy badania przez UOKiK. - Wierzymy w to, że na samym końcu inwestor uzyska pozytywną opinię, która pozwoli realizować transakcję – zaznacza szef Emperii. 

- Wierzymy, że transakcja z perspektywy badania przez UOKiK nie jest skomplikowana i decyzja powinna być wydana relatywnie niedługo, chociaż nie możemy wypowiadać się w imieniu organów administracji państwowej – podkreśla Dariusz Kalinowski.

Decyzja o skierowaniu postępowania do drugiego etapu nie przesądza o tym, jaki będzie finał sprawy. UOKiK może zgodzić się na przejęcie Stokrotki, pozwolić na przejęcie warunkowe (i np. nakazać odsprzedaż części sklepów), albo zablokować transakcję.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.