11.02.2020/21:01

Prezes Heinekena odchodzi po 15 latach. Zastąpi go młodszy kolega

Prezes Heinekena, Jean-François van Boxmeer, ustępuje ze swojej roli. Zastąpi go Dolf van den Brink, szef regionu Azji i Pacyfiku w koncernie, który w firmie pracuje już 22 lata. Zostanie mianowany na szefa już 23 kwietnia podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Po 15 latach prezes wiodącego światowego producenta piwa Jean-François van Boxmeer 1 czerwca opuści stanowisko prezesa spółki. Rada Nadzorcza Heineken N.V. ogłosiła zmiany dziś w komunikacie prasowym.

Zarząd zajął się także następcą van Boxmeera: Dolfem van den Brink. To „weteran” holenderskiej firmy piwowarskiej, który obecnie pełni funkcję prezesa regionu Azji i Pacyfiku w Heineken. Rada mianuje van den Brinka na czteroletnią kadencję podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy 23 kwietnia.

„Pod jego kierownictwem firma urosła ponad dwukrotnie ze względu zarówno na silny wzrost organiczny, jak i transformacje, które sprawiły, że Heineken stał się globalnym producentem piwa, z kultowymi markami, którymi cieszą się konsumenci na wszystkich kontynentach” – poinformowano w komunikacie.

Wiadomości o planie zmian pojawiają się na dzień przed ogłoszeniem przez Heineken N.V. wyników za cały rok 2019 w środę. Van Boxmeer, który dołączył do firmy w 1984 r.został po raz pierwszy mianowany prezesem zarządu i dyrektorem generalnym w 2005 r. Od tego czasu pełnił tę funkcję. Odchodzący prezes nazwał teraz swoje odejście „odpowiednim momentem na przekazanie przywództwa następnemu pokoleniu”.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Fankur 11.02.2020

    Ciekawe czy sam odszedł. Szkoda...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.