08.09.2020/16:50

Prezes Lidl Polska: Jako branża dobrze przeszliśmy przez pierwszy okres pandemii

– Koronawirus w lutym i marcu był absolutnie nieznanym zjawiskiem. Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem – jak dostarczyć społeczeństwu na czas żywność i wszystkie środki niezbędne do życia – mówi podczas debaty w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.

Prezes sieci dyskontów podkreślił, że wszyscy nadal funkcjonujemy w niełatwej rzeczywistości, ale okoliczności pozwalają ona budować więzi międzyludzkie. Zwracał uwagę na znaczenie wzajemnego zaufania i współpracy. Chwalił również podejście pracowników oraz współpracę z dostawcami w okresie lockdownu.

– Można powielać przykłady dobrej współpracy, ale najlepszy jest tutaj temat płatności, które realizowaliśmy przed wymaganym terminem. Zresztą rząd wielokrotnie zwracał się do firm, aby nie wydłużać terminów płatności. My jako Lidl Polska przez pierwsze trzy miesiące trwania tej pandemii wypłaciliśmy ponad 340 mln zł przed terminem po to, by budować zaufanie u dostawców – zaznaczył.

Zwrócił także uwagę, że sytuacja nadal nie jest pewna, ale branża spożywcza przetrwałą pierwszą połowę roku względnie dobrze, głównie ze względu na elastyczności producentów i umiejętność szybkiego przystosowania się do nowych realiów. Wskazał na przykład jednego z producentów rajstop, który w nowej rzeczywistości szybko przestawił się na produkcję maseczek i dostarczał je do sklepów Lidla.

– Koronawirus w lutym i marcu był absolutnie nieznanym zjawiskiem. Dostawaliśmy coraz gorsze informacje szczególnie z Europy Południowej. Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem – jak dostarczyć na czas społeczeństwu żywność, ale też środki czystości, wszystkie środki niezbędne do życia. Wyzwanie było ogromne, ale uważam, że przeszliśmy jako branża dobrze przez ten czas – powiedział.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klient mający dość kolejek do standarowej kasy 10.09.2020

    Sklep nr 1192. Kiedy kasy samoobsługowe???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także