18.03.2020/14:42

Prezes PKN Orlen: Pomagamy oczekującym na granicy niemiecko-polskiej

W trudnych czasach musimy sobie pomagać, dlatego wspieramy Polaków czekających na wjazd do kraju na granicy z Niemcami. Wydawanie żywności i napojów rozpoczęliśmy już dziś w nocy. Akcję prowadzimy wspólnie z Orlen Deutschland, przy wsparciu polskiego rządu – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Akcja prowadzona jest w koordynacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Wsparcie Polaków na granicy z Niemcami to jeden ze sposobów zaangażowania się PKN Orlen w ograniczenie epidemii koronawirusa. Spółka rozpoczęła także produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie w Jedliczu w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Do działań zwalczających koronawirusa włączyła się także Fundacja Orlen, która przeznaczy na ten cel 6 milionów złotych. Jednocześnie na stacjach Orlen pojawiła się niższa, korzystna oferta cenowa, która jest efektem taniejącej ropy naftowej, ale też działań optymalizujących koszty produkcji. Na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Akcjonariusz Orlenu 18.03.2020

    Może najlepiej w ogóle rozdajmy akcje Orlenu ubogim i Bóg wie komu - Prezes pomylił prowadzenie Firmy z prowadzeniem Fundacji Charytatywnej!
    Orlen jako Spółka Akcyjna ma zarabiać a nie wydawać pieniądze Akcjonariuszy!!
    (fragment komentarza usunięty - prosimy o zachowanie kultury dyskusji - red.) Chłopie masz zarabiać a nie wydawać !!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.