16.03.2017/12:00

Prezes POHiD: Sieci handlowe są bardzo dobrym pracodawcą

- Sieci handlowe są bardzo dobrym pracodawcą, ponieważ oprócz tego, że oferują bardzo dobre warunki wynagrodzenia, powyżej 2 tys. zł, nawet 2,8 tys. zł za podstawowe stanowisko, jakim jest kasjer, to dodatkowo oferują również bezpłatną, prywatną opiekę medyczną, specjalny pakiet socjalny, jak i różne formy dopomogi czy innej formy finansowania urlopu, oraz oczywiście możliwość kariery zawodowej, rozpoczynając od najniższego stanowiska, poprzez stanowiska kierownicze - mówi newsrm.tv Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Jak dodaje szefowa organizacji zrzeszającej największych, zagranicznych detalistów i hurtowników, sytuacja na rynku pracy jest obecnie trudna, z tego tytułu, iż mamy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem na zatrudnienie osób przy kasach.

- Bardzo dużo kobiet, które otrzymują 500+ zrezygnowało z pracy w handlu. Staramy się tę lukę zapełnić pracownikami z Ukrainy - tłumaczy Juszkiewicz.

Supermarkety walczą także o pracowników. W ostatnim czasie kilka sieci zdecydowało się podnieść wynagrodzenia. - Na przykład w firmie Lidl pracownik podstawowej pracy, czyli kasjer, otrzymuje 2800 zł. Podobnie wynagrodzenie wygląda Biedronce - dodaje Renata Juszkiewicz.

Pracę w supermarkecie jest dzisiaj stosunkowo łatwo znaleźć. Potwierdza to Rafał Górecki z Manpower Polska. - Obecnie mamy rynek kandydata, kandydaci są poszukiwani i są na miarę złota - wyjaśnia Górecki.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Patologia 28.03.2017

  Proszę o niepokazywanie ludzi którzy sprzedali Polski Handel między innymi SZWABOM.

 • paweł 21.03.2017

  kto to jest ta rozczochrana baba ?

 • Jacenty11 21.03.2017

  Trudno znaleźć osobnika, który bardziej dokopał polskiemu handlowi niż niejaki Faliński, poprzednik na stołku pani Juszkiewicz. Ta ostatnia kontynuuje tradycję zabijania polskich przedsiębiorstw handlowych- za pieniądze kapitału zachodniego. Ot- takie judaszostwo. Pod nazwą "Polska (sic!) Organizacja Handlu i Dystrybucji"

 • hehehe 16.03.2017

  Sami wykończyliście Polski Handel. Na kogo teraz zwalacie ??? Dalej SZwaby do boju.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.