25.06.2021/09:13

Prezes UOKiK o Biedronce: Próba agresywnego atakowania regulatora z nadzieją, że się przestraszy, nie przyniesie efektu [WYWIAD]

- Ten konkretny przedsiębiorca nadal nie wziął sobie do serca tego, że będąc liderem i działając na dużą skalę na rynku, trzeba zachowywać się szczególnie odpowiedzialnie - mówi o właścicielu sieci Biedronka Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • miriam 01.07.2021

  Kochana Biedronka do której nie chodzę jak i moja i rodzina oraz znajomi jakby zapłaciła na początek miliard złotych kary na początek a jakby nie podziałało 10 miliardów złotych kary to może wtedy by się opamiętała! W Polsce Tylko Polskie Firmy i tak Powinno Być Zawsze!Niech płacą kary aby coraz większe i kontrole codziennie i do skutku!

 • Praktyk 28.06.2021

  UOKiK przekracza wszelkie bariery niekompetencji i populizmu na zamówienie polityczne. Brak znajomosci realiów funkcjonowania sieci handlowych jest porażająca. Sprawne i w mire swobodne działanie sieci handlowych jest zdrowe dla ekonomi Państwa. Regulacje powinno pozostawić się zdrowej konkurencji. Niestety wieloletnie działania władz i nagonki na sieci powoduje ze na rynku wkrótce będą działały monopole w ramach danych formatów: HIT, Geant i LeaderPrice, Jumbo (kto jeszcze pamięta), Hypernova i Albert, Rema1000 (dawno), Globi, Real, Plus dyskont, Billa, polskie sieci Piotr i Pawel, Alma ostatnio Tesco, zaraz Carrefour… tak atrakcyjny jest polski rynek… właśnie dzięki „fachowej” działaności takich Panów jak ten z UOKiK… zostaniemy bez wyboru.

 • Konsument 27.06.2021

  Biedronka łamie chyba wszystkie możliwe normy. Dla mnie to patologiczna sieć handlowa. Pod każdym względem odstają od lidla,dino czy Kauflanda. Biedronka niczym marka bmw - przyciąga specyficznych ludzi do siebie.

 • Jarek 25.06.2021

  Nareszcie konkretny człowiek na tym miejscu . Mam nadzieję , że zaprowadzi porządek i pokaże podmiotom , które łamią prawo , że to nie wolna amerykanka i że nie mogą robić co chcą . Brawo panie Tomaszu , niech pan się nie poddaje .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także