20.04.2018/10:42

Procter & Gamble poszerzy ofertę zdrowotną

Procter & Gamble kupuje od niemieckiego koncernu Merck kategorię jego produktów farmaceutycznych OTC. Wartość transakcji wynosi 4,2 mld dolarów.

Jak podaje serwis fiercepharma.com, partnerzy planują sfinalizować transakcję w roku podatkowym 2018-2019.

Stefan Oschmann, CEO Merck KGaA zaznaczył, że proces sprzedaży tej części biznesu został rozpoczęty we wrześniu ub.r. Było to związane m.in. z rosnącym ograniczeniem finansowania działalności niemieckiego koncernu.

Znaleźliśmy silnego partnera, który ma niezbędne zasoby, aby z powodzeniem rozwijać ten kierunek działalności w przyszłości” – powiedział Stefan Oschmann.

Procter & Gamble oferuje ponad 900 produktów w 44 krajach. Dzięki przejęciu części biznesu firmy farmaceutycznej, koncern wypełni „lukę” produktową w segmencie ochrony zdrowia związaną z wygaśnięciem umowy z Teva 1 lipca br.

Sektor biznesu farmaceutycznego Merck KGaA ma w swojej ofercie innowacyjne leki na receptę, preparaty OTC, jak również suplementy diety. Z kolei, segment biznesu chemicznego oferuje specjalistyczne produkty dla elektroniki, poligrafii, jak również dla przemysłów lakierniczego, kosmetycznego, spożywczego, farmaceutycznego i biotechnologicznego.

Przejmując kategorię OTC od firmy Merck, Procter & Gamble będzie mógł wejść do kategorii farmaceutycznych, w których dotychczas nie był obecny, jak np. środków stosowanych w bólu mięśni, stawów i pleców, przeziębieniach i bólach głowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.