05.12.2020/19:21

Protest rolników w Warszawie

W sobotę do stolicy wjechało kilkadziesiąt traktorów. Protestujący zablokowali skrzyżowanie Płockiej z Kasprzaka i wysypali na ulicę kapustę. Na miejscu była policja – relacjonuje portal money.pl. 

Organizatorem protestu była AgroUnia. „Coraz gorsza sytuacja nie pozwala nam bezwładnie przyglądać się śmierci polskiego rolnictwa. Kolejny raz jesteśmy dzieleni. Państwo chce wypłacić rekompensaty hodowcom świń, a reszta?

Reszta ma mieć problem i może jeszcze mamy się między sobą kłócić bo jedni dostaną a drudzy nie? Producenci warzyw są gorsi. Oj są.. mogą wyrzucić wszystko co im urosło albo sprzedać poniżej opłacalności” - napisała organizacja na swoim facebookowym profilu.

„Ci ludzie tutaj sprzedają ziemniaki po 10-15 gr za kilogram, tutaj, w Warszawie, monopoliści z dostępem do rynku sprzedają te same ziemniaki po 3 zł za kilogram. To jest niesamowite” - mówił lider AgroUnii Michał Kołodziejczak podczas protestu.

Jak mówił, rolnicy pozaciągali kredyty na rozwijanie działalności. Ale przez pandemię rząd mocno ograniczył działalność sklepów, restauracji, stołówek - czyli podmiotów, którym rolnicy sprzedawali swoje produkty. –„Umieli zamknąć? To niech teraz potrafią zamrozić spłaty rat kredytów dla tych ludzi. Bo już dzisiaj kilku naszych kolegów jest na skraju wyczerpania psychicznego” - dodał.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także