12.01.2021/11:20

Gastronomia ma dość zamknięcia. Branża szykuje pozew zbiorowy

 Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej ogłosiła rozpoczęcie przygotowywania pozwu zbiorowego gastronomów przeciwko Skarbowi Państwa. Chodzi o zamknięcie restauracji.

- Jeśli i Twoja Firma odnotowała spadek obrotów w stosunku do poprzednich lat z powodu ograniczenia działalności gastronomicznej zarówno na wiosnę jak i na jesień 2020 r. zgłoś swój akces do pozwu zbiorowego. W ramach jednego Pozwu zbiorowego Firmy zostaną podzielone na grupy, w zależności od wysokości utraconych korzyści. Szkoda poszczególnych Członków grupy obejmuje utracone korzyści oraz koszty działań dostosowujących przedsiębiorstwo do funkcjonowania w ramach wprowadzonych ograniczeń – czytamy na stronie Izby.

Podkreśla ona, że zaskarżany będzie zarówno okres pierwszych restrykcji, tj. od 31.3 do 18.5, jak i obecnych, tj. od 10.10.2020. Warunkiem jest wniesienie opłaty na poczet kosztów sądowych w wysokości 500 zł (dla członków Izby) lub 2,5 tys. zł (dla pozostałych firm).

Sprawę poruszył również dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna w artykule „Przedsiębiorcy liczą straty. I buntują się”. Pisze, że mimo przygotowywania przez rząd nowych pakietów pomocowych frustracja w wielu branżach narasta. Buntują się poszczególne branże, choć na razie brak im jednomyślności w działaniu. Pozew zbiorowy zapowiedziała już branża fitness. Podobne kroki zapowiadają handlowcy – czytamy w DGP. Bierna nie zamierza pozostać takze gastronomia.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pracownik 16.01.2021

    Zagraniczne supermarkety otwarte. Czy tam się covidnie wcina? Żenada.

  • Człowieczek 12.01.2021

    Jakby tak wszyscy razen się otworzyli z dotrzymaniem, rzecz jasna, wymogów sanepidu - nikt by nie podskoczył, a my mielibyśmy możliwość zjeść dobrą pizze...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.