15.01.2021/21:22

Przedsiębiorcy z Podhala mówią basta!

Atmosfera na Podhalu robi się coraz bardziej gorąca i to bynajmniej nie z powodu odbywających się w Zakopanym w ten weekend zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Chodzi o bunt przedsiębiorców wobec rządowych obostrzeń.

18 stycznia hotele, restauracje i stoki narciarskie zamierzają otworzyć ci, którzy podpisują się pod inicjatywą „Góralskie Veto”. Taka zapowiedź padła wczoraj z ust lidera tego ruchu Sebastiana Pitonia podczas konferencji prasowej w Zakopanem. 

Niektórzy przedsiębiorcy z Podhala zdecydowali się na taki ruch wcześniej. 16 stycznia działalność wznawia m.in. restauracja Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej. Uzasadniając tę decyzję we wpisie na Facebooku właściciele lokalu stwierdzili: „Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!”. Zastrzegli przy tym, że będą przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i reguł sanitarnych.

Jak donosi Gazeta Krakowska przedsiębiorców, którzy buntują się przeciw rządowym zakazom i wznawiają działalność, mimo grożących im z tego tytułu kar jest na Podhalu coraz więcej. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • jarock 15.01.2021

    Basta dla anarchii !!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także