26.10.2016/15:23

Przedstawiciele włoskiego inwestora w radzie nadzorczej Organic Farmy Zdrowia

Fabio Silvio Brescacin, Francesco Iovine oraz Marco Arduini wybrani zostali na członków rady nadzorczej spółki Organic Farma Zdrowia podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbyło się 26 października br. Wszyscy trzej są przedstawicielami włoskiej Grupy EcorNaturaSi, która w lipcu zainwestowała w OFZ.

Włosi w radzie nadzorczej Organic Farmy Zdrowia zastąpią Roberta Czajkowskiego, Tomasza Michonia i Roberta Więcławskiego, których odwołano z tej funkcji podczas środowego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Przypomnijmy, EcorNaturaSi w lipcu br. kupiła 63,4 proc. akcji Organic Farmy Zdrowia, płacąc za ten pakiet 39,07 mln zł. Włoska grupa jest największym dostawcą żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych w swoim rodzimym kraju oraz jednym z liderów na europejskim rynku dystrybucji produktów ekologicznych.

EcorNaturaSi dostarcza produkty do ponad 1000 sklepów, w tym do własnych supermarketów Bio, w których, w ramach swojej oferty, sprzedaje 6500 produktów oraz zatrudnia 1000 osób. Plany grupy w zakresie przyspieszenia rozwoju Organic Farmy Zdrowia są ambitne. OFZ w ostatnich miesiącach otrzymała od swojego największego akcjonariusza pożyczkę 1,6 mln euro na inwestycje; przyspieszyła z rozwojem sieci poprzez franczyzę, oraz testuje sprzedaż kilkudziesięciu nowych produktów. Za rok, na przełomie 2017 i 2018, firma planuje otwarcie pierwszego sklepu w nowym koncepcie (Super Delikatesy ekologiczne), w którym znajdzie się ponad 6 tys. produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.