16.02.2021/10:11

Tomasz Starus, członek zarządu Euler Hermes: Przemysł spożywczy wygrał na pandemii. Każdy z nas musi coś codziennie zjeść

- Zdecydowana większość branży FMCG będzie działała stabilnie. Nie spodziewałbym się jakiś wielkich spadków ani wzrostów, bo nie ma ku temu powodów. Wewnątrz sektora widać pewne przesunięcia, w sytuacji gdy branża HoReCa przeżywa bardzo trudny okres i spadki sprzedaży, to klienci więcej gotują i pieką w domach, więcej piją kawy i herbaty, a to oznacza, że wszystkie potrzebne produkty muszą kupić w sklepach. Sprzyja temu także trend związany z pracą zdalną, po prostu znacznie więcej czasu spędzamy w domach – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Starus, członek zarządu Euler Hermes odpowiedzialny za ocenę ryzyka.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Henryk 18.02.2021

  Niby dobra branża, klieci piją herbatę... i kawę a limitów brak. To ubezpieczenie mija się z celem...

 • ggggg 17.02.2021

  Dokładnie, bardzo dobre pytanie od Pana Krzysztofa - i często nawet bez podania konkretnych przyczyn. Z dnia na dzień.

 • Krzysztof 16.02.2021

  Pytanie do Autora: skoro handel fmcg jest wygranym na pandemii to dlaczego obcinacie limity dla firm z branży handlu fmcg, mimo tego że L4L jest na plusie i wyniki finansowe w porównaniu do L4L też są lepsze?

  Może warto aby redakcja nie publikowała tylko artykułów ale też zadawała takie mniej wygodne pytania? Moglibyście zrobić ankietę i wtedy skonfrontować to z autorami artykułów

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także