27.08.2018/15:55

Przemysław Koźlakiewicz zastąpi Dariusza Formelę na stanowisku prezesa Gobarto

31 sierpnia Dariusz Formela odchodzi ze stanowiska prezesa firmy Gobarto. Zastąpi go Przemysław Koźlakiewicz, który dotychczas pełnił stanowisko wiceprezesa spółki.

W komunikacie spółki czytamy, że decyzja o rezygnacji Dariusza Formeli ze stanowiska prezesa zarządu Gobarto jest związana z zakończeniem kolejnego etapu procesu rozbudowy grupy kapitałowej.

Formela był członkiem zarządu spółki od 2009 roku, a w 2012 roku zaczął piastować funkcję prezesa. Do jego zadań należało przeprowadzenie gruntownej restrukturyzacji spółki, której celem było stworzenie silnej, nowoczesnej grupy kapitałowej, działającej w segmencie surowcowym, produkcyjnym, handlowym oraz przetwórczym. Z myślą o dalszym dynamicznym wzroście rynkowym, wprowadzono strategię rozwoju na lata 2015-2019, która zakładała między innymi: rozwój organiczny spółek, kolejne przejęcia firm działających na rynku mięsnym, zwłaszcza tych, które działają w obszarze dystrybucji oraz przetwórstwa, a także umocnienie dotychczasowej współpracy z Grupą Cedrob. W zeszłym roku przejęto spółkę Zakłady Mięsna Silesia S.A., Bekpol sp zoo, oraz Jama sp zoo.

- Dziś Gobarto to jedna z największych w Polsce grup, działających w sektorze mięsnym, obejmująca ponad 30 podmiotów oraz stale rozwijająca swoje portfolio rynków eksportowych. Obecnie realizowany jest proces integracji przejętych spółek oraz wypracowania docelowego modelu funkcjonowania GK Gobarto. Rozpoczęliśmy ambitny program odbudowy pogłowia trzody chlewnej w ramach programu Gobarto500. Cieszę się z tego, że byłem w stanie zrealizować stawiane przede mną cele. W tym miejscu chciałbym podziękować całemu zespołowi grupy Gobarto za serce i profesjonalizm w działaniu oraz radzie nadzorczej za okazane zaufanie i wsparcie – mówi Dariusz Formela.

Rada Nadzorcza zdecydowała się powierzyć obowiązki prezesa Gobarto Przemysławowi Koźlakiewiczowi, który dotychczas pełnił stanowisko wiceprezesa zarządu spółki, aktywnie uczestnicząc w realizacji strategii rozwoju. Przemysław Koźlakiewicz od 2002 związany jest z Grupą Kapitałową Cedrob - od 2006 jako dyrektor ds. eksportu w Dziale Handlu i Marketingu, a następnie jako zastępca dyrektora zakładu handlu i logistyki w Cedrob S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie planowania strategicznego, finansowania, budżetowania oraz controllingu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.