26.11.2020/14:42

Przewodniczący Solidarności o handlowej niedzieli 6 grudnia: Apeluję do rządzących, żeby się opamiętali!

Piotr Duda przewodniczący związkowców z "Solidarności", skomentował pomysł, aby niedziela 6 grudnia była dniem handlowym: jesteśmy zbulwersowani. Apeluje do rządzących „aby się opamiętali”.

Według projektu noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, niedziela 6 grudnia ma być dniem handlowym. Pomysł spotkał się z oburzeniem związkowców z "Solidarności". - Doskonale wiemy, jak wyglądają Mikołajki w galeriach handlowych, ile będzie ludzi, którzy będą chodzić i roznosić koronawirusa, zakażać się wzajemnie. Dla mnie jest to sytuacja nieodpowiedzialna ze strony rządzących – stwierdził Piotr Duda w trakcie konferencji prasowej.

Duda był tez zbulwersowany, że projekt poparły dwie organizacje związkowe: OPZZ i Forum Związków Zawodowych. - Dla mnie sytuacja jest niedopuszczalna, gdy związki zamiast dbać i bronić pracowników, dbać o ich bezpieczeństwo, idą ręka w rękę z biznesem i pracodawcami – tłumaczył przewodniczący „Solidarności”. I dodał: - Apeluję do rządzących, żeby się opamiętali, a także do parlamentarzystów, którzy będą głosowali. Bo dla biznesu ten jeden dzień nic nie zmieni!

- Pracownicy będą musieli w tym dniu przyjść do pracy i narażać swoje zdrowie, a nawet życie - tłumaczył Duda.
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Dostawca 27.11.2020

    Panie Duda zniszczył pan wizerunek związku dzięki któremu odzyskaliśmy wolność. Czemu Pan nie bierze pod uwagę milionów pracowników innych branż którzy nie mają czasu w tygodniu zrobić zakupów? Czyje interesy pan reprezentuje? Niech pan walczy o płace, mniejszy wymiar godzin w handlu, inne stawki w niedziele itp. Stał się pan politykiem, a nie związkowcem. Proszę popracować w handlu może się przydać takie doświadczenie ... masakra

  • Agata 27.11.2020

    Może Duda się opamieta z tą namolną herezją i zachowywać się jak Faryzeusz .

  • jojo 26.11.2020

    duduś jesteś zerem nikt cie nie bierze pod uwagę. jesteś potrzebny tylko do palenia opon.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także