08.05.2020/08:13

Przychody Dino wzrosną w I kw. 2020 r. o jedną trzecią. Pęknie bariera 2 mld zł [PROGNOZA]

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku oczekują w I kw. 2020 r. wzrostu sprzedaży spółki Dino Polska o 32 proc. w stosunku do I kw. ubiegłego roku. Sprzedaż powinna osiągnąć kwotę 2 055 mln zł.

Wzrost przychodów napędzany jest przez wzrost sieci sprzedażowej, która w ujęciu rok do roku zwiększyła się o 22 proc. – uwzględniając działające sklepy. Poprawiła się też efektywność sprzedaży. W omawianym okresie analitycy oczekują wzrostu wskaźnika sprzedaży/mkw o 5 proc. r/r – rok wcześniej ten wskaźnik zmalał o -3,6 proc.

Marża brutto na sprzedaży powinna się według ekspertów DM mBank obniżyć o 0,5p.p. r/r do 24 proc. ze względu na efekt bazy oraz aktywność promocyjną.

Narzut kosztów sprzedaży, ogólnych i administracyjnych SG&A powinien się obniżyć r/r o 0,25p.p. do 18,1 proc. w I kw. ze względu na rozwodnienie kosztów wynikające z poprawy efektywności sprzedaży.

Marża EBITDA obniży się o 0,05p.p. r/r do 8,4 proc.

Spółka powinna kontynuować dynamiczny wzrost wyników. Niemniej analitycy zwracają uwagę na efekt wysokiej bazy w sprzedaży porównywalnej od II kw. 2020 – efekt powinien się utrzymywać do I kw. 2021 r. – oraz oczekiwane pogorszenie efektywności sprzedaży r/r w okresie Świąt Wielkanocnych, co wraz z presją kosztową powinno negatywnie wpłynąć na wyniki spółki w drugim kwartale br.

 
 
 
 
 
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Praktyk 11.05.2020

    a za kwartal,to dobrze 2 mld w zlotych. Nie przeczytalwem uwaznie,moj blad. W pierwszej chwili myslalem,ze za rok. Za kwartal to sie zgadza.

  • Praktyk 11.05.2020

    raczej 2 mld Euro

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.