31.03.2017/14:24

QFG zbuduje zakład mięsny za 170 mln zł

Budowa nowego zakładu przetwórstwa mięsnego QFG ruszy już niebawem na terenie podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a według planu zakończy się w lutym przyszłego roku. W nowej fabryce pracę może znaleźć aż 600 osób – czytamy w serwisie next.gazeta.pl.

Jak podaje next.gazeta.pl, Jarosław Krzyżanowski, prezes QFG Food poinformował, że minimalna wartość inwestycji szacowana jest na 90 mln zł, a najmniejsze możliwe zatrudnienie to 50 osób. Docelowo jednak firma chce zatrudnić do 600 osób, a całkowity koszt inwestycji może sięgnąć 170 mln zł.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku QFG zakończyło rozbudowę zakładu produkcyjnego w Pionkach, tuż po tym jak 60 proc. udziałów w firmie przejął fundusz private equity Highlander Partners.

QFG produkuje wysokiej jakości produkty mięsne z segmentu żywności wygodnej. Są to między innymi panierowane, marynowane lub przygotowywane w technologii długiego gotowania produkty z mięsa drobiowego, wołowego, wieprzowego i baraniny, oferowane w formie mrożonej i chłodzonej. Odbiorcami produktów QFG są sieci handlowe, segment HoReCa i klienci detaliczni w Polsce (20 proc. sprzedaży) oraz w innych krajach Europy (80 proc. sprzedaży).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Maj 01.04.2017

    Jarek tak trzymaj!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.