24.01.2019/14:33

Ranking najlepszych restauracji: królują pizzerie

Serwis do zamawiania jedzenia online Pyszne.pl ogłosił tegorocznych zwycięzców Best Restaurant Awards. W plebiscycie głosami klientów wygrał krakowski lokal Pizza Winchester.

Pizza Winchester w Krakowie pokonała 614 nominowanych restauracji w całym kraju. Listę zwycięzców zdominowały pizzerie – wygrały w dwóch trzecich miast.

Klienci restauracji wskazywali najlepsze lokale w grudniu 2018 roku. Z tysięcy wskazań do konkursu zakwalifikowało się 615 lokali. Goście oceniali jakość jedzenia, jakość dostawy i liczba recenzji w porównaniu do liczby zamówień. Wyniki zostały również sprawdzone pod kątem ewentualnych oszustw, a organizator zapewnia, że cały proces weryfikacji był skrupulatny.

Zwyciężyła restauracja Pizza Winchester w Krakowie należąca do Kamila Palenia i Sławomira Pietrzaka. Otrzymali oni atrakcyjny pakiet nagród, składający się z szeregu materiałów promocyjnych, przyciągających uwagę przechodniów i klientów oraz nowy skuter elektryczny o wartości 4292 zł.

Oprócz zwycięzcy ogólnopolskiego, Pyszne.pl wyłoniło również lokalnych zwycięzców w 39 miastach w Polsce. Większą część listy zapełniają pizzerie. Nie jest to niespodzianką, ponieważ pizza pozostaje najczęściej zamawianym na Pyszne.pl w 2018 roku daniem, zaraz przed kurczakiem i hamburgerami.
W Warszawie wygrała Hamsa Grill, natomiast w Katowicach najwyżej została oceniona lokalna restauracja Pizzeria Czaplomania. Miłośnikom kuchni meksykańskiej polecane jest odwiedzenie Western Tortilla w Opolu – jedynej meksykańskiej restauracji, która otrzymała w tym roku nagrodę. Bardziej tradycyjnie zorientowanymi restauracjami, które zostały wysoko ocenione w tym roku, były: Maciejówka w Białymstoku, Lunch dla Ciebie w Warszawie, Smrek w Krakowie, Jadalnia we Wrocławiu, Pierogi Tradycyjne w Poznaniu i Obiady u Gosi w Łodzi.

W trakcie konkursu wskaźnik liczby recenzji na platformie Pyszne.pl wzrósł o 30% - pokazując dodatkową wartość biznesową, jaką kampania przynosi lokalnym restauracjom w niej uczestniczącym.

- Dobre recenzje są niezwykle ważne zarówno dla restauracji, jak i klientów. Restauracje osiągające wysokie oceny w obszarze jedzenia i dostawy są lepiej pozycjonowane co stanowi dodatkową motywację do ciągłej poprawy jakości świadczonych usług. Dlatego też recenzje są integralną częścią Pyszne.pl, pozwalającą zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenia – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl:

Marka Pyszne.pl należy do Takeaway.com, wiodącego serwisu do zamawiania jedzenia online w Europie Kontynentalnej, Izraelu i Wietnamie. Firma koncentruje się na łączeniu konsumentów i restauracji za pośrednictwem swojej platformy, współpracuje z ponad 36 500 restauracji

W ciagu 12 miesięcy do 30 czerwca 2018 roku Takeaway.com przetworzył ponad 78 milionów zamówień, złożonych przez 12,6 miliona unikalnych użytkowników.

Zatrudniająca ponad 1000 pracowników grupa zanotowała obroty wysokości 1,5 mld euro i osiągnęła przychód w wysokości 200 mln euro w okresie dwunastu miesięcy zakończonych 30 czerwca 2018 roku.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Magdalena Ryżowiec 08.07.2019

  I brakuje też Dom Pizzy i Wina z Częstochowy i Al Nero z Lublina.
  Polacy powoli dojrzewają do jedzenia prawdziwej, włoskie pizzy bez tony ketchupu oraz sosu czosnkowego, i to akurat cieszy jak nigdy. Niech tych restauracji będzie jak najwięcej.
  A dla osób zainspirowanych przez innych restauratorów do otwarcia swojej własnej pizzeri coś, co całkowicie ułatwi im start w tej ciężkiej gastronomicznej branży. 
  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum dyskusyjnego został usunięty przez moderatora)
  Dobrze napisana dokumentacja HACCP dla pizzeri, nie problematyczna i uszyta na miarę, pozwoli nią zarządzać szybko i bez większego wysiłku.
  Sprawdziłam na sobie, polecam! :))

 • Nina11 28.03.2019

  Taormina z Wrocławia powinna wygrać ;(

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.