12.01.2023/12:38

Ren podpisał umowy z Nordisem. To kolejny krok GK Specjał w budowaniu pozycji spółki

Firma Ren, wchodząca w skład GK Specjał, w grudniu 2022 r. zawarła umowy dotyczące strategicznego partnerstwa ze spółką Nordis Chłodnie Polskie.

Nordis Chłodnie Polskie to lider dystrybucji produktów mrożonych i lodów w detalu oraz kanale HoReCa w woj. lubuskim i wielkopolskim. Produkty Nordis w kategorii lodów, mrożonych warzyw i owoców oraz dań gotowych są liderami kategorii na tych rynkach.

W związku ze zmianą dotychczasowego modelu dystrybucji Nordis, od 1 stycznia 2023 r. Ren jest wiodącym i preferowanym dystrybutorem produktów marek Nordis na obszarach województw lubuskiego i wielkopolskiego.

Firma Ren rośnie w siłę

Ren zarządza 3 tysiącami zamrażarek Nordis ulokowanych w detalicznych placówkach handlowych na tych rynkach, z prawem do oferowania w nich pełnej oferty produktów mrożonych z oferty handlowej Ren.

Ren w ramach centrów dystrybucji w Poznaniu i Zielonej Górze ponad dwu i półkrotne zwiększył siły sprzedaży, obecnie jest dystrybutorem o najwyższym potencjale sprzedaży żywności mrożonej na tych rynkach.

„To kolejny krok GK Specjał w budowaniu mocnej pozycji Ren w segmencie dystrybucji żywności mrożonej i lodów” – podaje firma w komunikacie.

Szersza oferta, większe możliwości

Ren obecnie posiada 10 centrów dystrybucji produktów mrożonych w Polsce, w ramach których pracuje 125 wyspecjalizowanych w sprzedaży produktów mrożonych przedstawicieli handlowych oferujących pełen asortyment tych produktów.

„Istotne wzmocnienie potencjału sprzedażowego i logistycznego Ren na obszarze województw lubuskiego i wielkopolskiego, a także poszerzenie oferty handlowej to kolejny krok Ren na drodze do zdobycia pozycji lidera dystrybucji mrożonej żywności, ryb i lodów w Polsce” – informuje GK Specjał.

GK Specjał celuje w 3,5 mld zł przychodów

Spółki z Grupy Kapitałowej Specjał zarządzają obecnie dystrybucją żywności za pośrednictwem zlokalizowanych na obszarze całej Polski 29 centrów dystrybucji. Dysponują one ok. 500 przedstawicielami handlowymi i koordynatorami sieci franczyzowych, co stanowi największy zespół aktywnie działających w terenie handlowców w Polsce.

Grupa zatrudnia ok. 6 tys. pracowników i w 2022 roku osiągnęła blisko 3 mld zł przychodów ze sprzedaży. Postawiony cel na rok 2023 to zbliżenie się do 3,5 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także