18.06.2018/14:14

Reportaż o kłopotach sieci Małpka Express wyemitowano w Interwencji TV Polsat

Powszechnie znane kłopoty finansowe sieci sklepów Małpka Express dotykają także osób i firm wynajmujących spółce lokale handlowe. Autorzy programu „Interwencja”, emitowanego w telewizji Polsat, pokazują przypadek wynajmującej, która od stycznia nie może wyegzekwować zaległych należności.

Dziennikarze „Interwencji” relacjonują historię pani Katarzyny ze Szczecina, która wynajęła swój lokal usługowy sieci Małpka Express. Kobieta twierdzi, że dług firmy Małpka SA wynosi już prawie 30 tys. zł. Zaległości sięgają stycznia.

Właścicielka lokalu mówi w reportażu Polsat News, wyemitowanym w miniony piątek, że ma trudności w kontaktowaniu się z przedstawicielami firmy. Zaproponowała ponoć spółce rozwiązanie umowy, ale ta „na siłę chce zostać”. Kobieta uzyskała zapewnienie, że osoba nadzorująca restrukturyzację spółki Małpka z ramienia sądu będzie informowała o przebiegu sprawy i pilnowała jej interesu, co jednak zdaniem kobiety nie ma miejsca.

W kwietniu pani Katarzyna wypowiedziała firmie Małpka umowę najmu i wystąpiła o eksmisję. Jednak do czasu uzyskania decyzji o eksmisji nie może pozbyć się dotychczasowego najemcy i ponownie wynająć lokalu.

W specjalnym oświadczeniu, cytowanym w programie „Interwencja”, Małpka przyznaje, że kwota zobowiązań wobec wynajmującej, objętych postępowaniem układowym, wynosi ponad 4,3 tys. zł i będzie ją można spłacić dopiero po uprawomocnieniu układu. Natomiast pozostałe należności firma obiecuje spłacić do końca czerwca.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Czytlenik 19.06.2018

    4,3 tysiecy? To ewidentny błąd.

  • Gumiś 18.06.2018

    To Małpka jeszcze żyje, przecież to bankrut !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.