06.04.2021/15:27

Resort finansów przesłuży ważność znaków akcyzy dla wyrobów spirytusowych

Aktualnie termin ważności znaków akcyzy na wyroby spirytusowe oznaczone znakami naniesionymi na opakowania jednostkowe przed 1 stycznia 2019 r. upływa 30 czerwca 2021 r. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ma on zostać wydłużony do końca 2021 r.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, o przedłużenie ważności wzorów tych znaków akcyzy zwróciły się do resortu finansów organizacje branżowe: Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy oraz Polska Izba Handlu. Jako argumenty za przedłużeniem ważności akcyzy wskazały na przedłużającą się pandemią COVID-19 i związane z nią obostrzenia.

– Mając na uwadze obecną trudną sytuację firm związaną z pandemią COVID-19 oraz przyjmując strategię pomocy przedsiębiorstwom w związku z globalną epidemią projekt przewiduje przedłużenie o dodatkowe 6 miesięcy (do dnia 31 grudnia 2021 r.) okresu ważności znaków akcyzy naniesionych na opakowania jednostkowe wyrobów spirytusowych przed dniem 1 stycznia 2019 r. – informuje resort finansów.

W projekcie zastąpiono „do dnia 30 czerwca 2021 r.” wyrazami „do dnia 31 grudnia 2021 r.” Planowana regulacja ma ułatwić podmiotom obowiązanym do oznaczania wyrobów spirytusowych dalszą płynną sprzedaż zapasów wyrobów oznaczonych „starym wzorem” znaków akcyzy.

– Przedmiotowa regulacja w zakresie przedłużenia okresu ważności znaków akcyzy na wyroby spirytusowe wpłynie korzystnie na prowadzenie działalności gospodarczej przez mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorstw, które zajmują się sprzedażą tych wyrobów – ocenia Ministerstwo Finansów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także