08.07.2019/12:11

Resort rolnictwa zapowiada powstanie Polskiej Grupy Spożywczej już w lipcu

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi zapowiedział podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości powstanie narodowego holdingu o nazwie Polska Grupa Spożywcza. Jak wskazał, zadaniem tego podmiotu ma być "stabilizacja krajowego rynku rolnego".

Podczas tego samego wydarzenia wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk zdradził, że formalnie Polska Grupa Spożywcza powołana zostanie do życia już w lipcu. To wtedy "zostanie zorganizowane pierwsze spotkanie, gdzie formalnie zawiąże się ten podmiot".

Przypomnijmy, że konsolidacja firm z sektora rolno-spożywczego, w których skarb państwa posiada udziały, zapowiadana jest już od wielu lat. Plany takie ma również rząd Mateusza Morawieckiego, jednak dotychczas nie udało się ich zrealizować.

Relacje medialne z konwencji programowej PiS wskazują, że nowy podmiot nazwany zostanie Polską Grupą Spożywczą. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu mowa była o Krajowej Grupie Spożywczej i Państwowej Grupie Spożywczej. Niewykluczone zatem, że ostatecznie wybrana zostanie jedna z tych nazw.

Przypomnijmy, że w styczniu 2019 r. powstał zespół, którego zadaniem było opracowanie koncepcji utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. Podmiot ten dostał za zadanie przygotowanie rekomendacji dla ministra Ardanowskiego m.in. w zakresie tego, jakie firmy powinny wejść w skład narodowego holdingu spożywczego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 09.07.2019

    Czyli wracamy do rynku ręcznie sterowanego? Juz raz okazało się, że to bomba z opóźnionym zapłonem. Albo więc nie chodzi o rynek, tylko kolejne stanowiska dla kolegów, albo ktoś ma krótką pamięć, albo jest kompletnym dyletantem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.