18.10.2018/15:56

Restauracje Jeff's rezygnują z plastikowych słomek. Wydawały ich ponad tysiąc dziennie

Licząca cztery lokale sieć restauracji Jeff’s rezygnuje z plastikowych słomek do picia. Zastąpią je biodegradowalne słomki z papieru.

- Wydaje się, że słomka do picia to drobiazg, ale każdego dnia w każdej restauracji Jeff’s wydajemy naszym gościom do napojów ok. 200–300 słomek. Rezygnacja z plastikowych rurek to nasz wkład na rzecz zwiększania świadomości problemu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Słomki to jedno z naszych pro ekologicznych działań – mówi Artur Jarczyński, właściciel sieci Jeff’s.

Sieć powołuje się na dane organizacji Seas At Risk, według których całej Unii Europejskiej zużywa się i wyrzuca rocznie ponad 36 miliardów słomek. Polacy używają ich rocznie 1,2 miliarda (ponad 3 miliony sztuk dziennie).

W sobotę 20 października na Polu Mokotowskim odbędzie się akcja promująca papierowe słomki – hostessy przebrane za personel Jeff’sa będą rozdawać kolorowe słomki z zaproszeniem do restauracji. Goście, którzy je przyniosą i zamówią obiad otrzymają lemoniadę gratis.

Jeff’s to cztery restauracje specjalizujące się w kuchni amerykańskiej. Dwie działają w stolicy w Galerii Mokotów oraz przy ul. Żwirki i Wigury na Polu Mokotowskim. Lokale Jeff’s znajdują się też w krakowskiej Galerii Kazimierz oraz w Galerii Silesia City Center w Katowicach. Ich właściciel Artur Jarczyński prowadzi również lokale U Szwejka, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Otto Pompieri, Der Elefant, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25, St. Antonio oraz Bazyliszek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.