15.10.2018/16:11

Rewe ma pomysł na sprzedaż owoców i warzyw. Mają w tym pomóc… siatki

Niemiecka sieć sklepów spożywczych Rewe chce promować zakup nieopakowanych owoców i warzyw sprzedawanych luzem. Detalista wprowadza siatki wielokrotnego użytku jako alternatywę do zwykłych reklamówek.

Siatki do owoców i warzyw pojawią się we wszystkich sklepach Rewe, których jest obecnie 3300 – podaje serwis lebensmittelpraxis.de.

„Coraz więcej osób szuka rozwiązań, które mogą zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest zaspokajanie potrzeb naszych klientów i dążenie do realizacji różnorodnych inicjatyw w zakresie redukcji tworzyw sztucznych” – podkreśla Daniela Büchel, która jako członek zarządu Rewe Markt GmbH odpowiada również za zrównoważony rozwój grupy.

Koszt takie siateczki w dwupaku wynosi 1,49 euro. Można je nabyć równolegle ze zwykłymi torbami plastikowymi. Wybór należy do klienta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.