08.04.2021/18:28

Rohlik chce zdobyć kolejne europejskie rynki. Stawia na lokalnych producentów i ekspresowe dostawy

Czeski e-sklep Rohlik chce podbić kolejny rynek. Decyzja o wejściu do Szwajcarii ma zapaść jeszcze w tym roku. Na tym rynku Czesi spotkają się z trzema konkurentami – podaje Lebensmittel Zeitung.

Rohlik kontynuuje ekspansję. Czeski sklep internetowy celuje w Szwajcarię. Jak pisze szwajcarska gazeta branżowa, założyciel i dyrektor generalny firmy Rohlik Tomáš Cupr planuje rozwój biznesu w tym kraju. „Rynek jest interesujący - i chociaż detaliści wykonują tam bardzo dobrą robotę, sprzedając żywność wysokiej jakości, uważamy, że wciąż istnieje możliwość poprawy w zakresie dostaw i dostępności bardzo wysokiej jakości produktów lokalnych” - mówi Tomáš Cupr. 

W Szwajcarii Rohlik zmierzy się z trzema większymi konkurentami: spółką zależną Valory Avec Now, filią Migros Heymigrolino (obie oferują dostawy w ciągu godziny) oraz startupem z Zurychu Stash (dostawa w ciągu dziesięciu minut). 

Rohlik od jakiegoś czasu działa nie tylko na rodzimym rynku. Sklep internetowy z żywnością rozpoczął działalność na Węgrzech w 2019 r., a rok później w Austrii. Firma planuje też wejść do Niemiec.

Na początku marca br., grupa pozyskała w tym celu ponad 190 mln euro od inwestorów. Fundusze zamierza wykorzystać między innymi do przyspieszenia wejścia na rynek niemiecki i rozwoju na rynkach już istniejących. Czeska firma chce w Niemczech uruchomić lokalny oddział Knuspr.de.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy chce skoncentrować się na Monachium. Kolejnymi obszarami dostaw pod koniec roku będą Frankfurt, Stuttgart, Hamburg, Kolonia, Düsseldorf i Dortmund.

W Niemczech Rohlik będzie konkurować firmą Picnic. Ambitnym celem oddziału firmy Rohlik jest zdobycie pozycji numer jeden w branży e-grocery w Niemczech. Rohlik chce zagwarantować swoim klientom dostawę w ciągu trzech godzin od otrzymania zamówienia. 
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także