17.10.2013/09:43

Rośnie eksport polskich produktów mleczarskich

Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity, chwali się, że przychody kierowanej przez niego spółki sięgną w tym roku 3,5 mld zł i będą o niemal 500 mln wyższe niż przed rokiem.

To głównie zasługa dobrych wyników eksportowych – pisze „Rzeczpospolita”. W 2013 roku, po raz pierwszy w historii, eksport produktów mleczarskich o ponad 1 mld euro przekroczy ich import – prognozuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (IERIGŻ). Jeszcze w 2004 roku, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej, nadwyżka w eksporcie nie przekraczała 500 mln euro. Polskie mleczarnie sprzedają na zagranicznych rynkach towary za 1,67 mld Euro, co oznacza 20-proc. wzrost w porównaniu z ub.r. Jak informuje „Rzeczpospolita”, polskie firmy sprzedają coraz więcej serów i to już nie tylko do krajów UE ale i np. do Rosji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.