28.10.2016/10:26

Rośnie eksport polskiego mięsa

Od stycznia do sierpnia eksport mięsa drobiowego wzrósł wolumenowo aż o 16 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Eksport wieprzowiny zwiększył się o 8 proc. – wynika z danych ARR.

Łączna wartość polskiego eksportu asortymentu drobiowego wyniosła 1,3 mld euro, o 8 proc. więcej niż przed rokiem. Natomiast wartość eksportu wieprzowiny osiągnęła poziom 882 mln euro, o 9 proc. wyższy niż przed rokiem.

Rośnie również eksport mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych z Polski. Jak wynika z raportu Agencji Rynku Rolnego, w pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku z kraju wywieziono 288 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych. To o 2 proc. więcej niż przed rokiem. Natomiast wartość eksportu wołowiny i cielęciny wzrosła o 1 proc. do 864 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.