19.05.2020/08:00

Rossmann dostosuje produkty marki własnej Enerbio do standardu bio

Po Lidlu również sieć Rossmann zdecydowała się nawiązać współpracę ze stowarzyszeniem Bioland. Linia produktów z kategorii zdrowej żywności, własnej marki Enerbio z portfolio Rossmanna, będzie stopniowo uaktualniana do standardu bio.

Rossmann chce być beneficjentem trwającego boomu na produkty ekologiczne, dlatego detalista nawiązał współpracę z Biolandem, której celem jest rozwój własnej marki ekologicznej. Bioland to stowarzyszenie 8000 rolników, pszczelarzy i winiarzy z Niemiec i Południowego Tyrolu, którzy prowadzą działalność zgodnie ze ścisłymi wytycznymi produkcji ekologicznej. Do zrzeszenia należy również 1100 producentów, detalistów i restauratorów, którzy przetwarzają surowce rolne w wysokiej jakości żywność. 

– Tam gdzie to możliwe będziemy razem z naszym partnerem dostosowywać produkty Enerbio do wysokich standardów Bioland, które zdecydowanie wykraczają poza unijne normy dla artykułów bio i eko – powiedział reprezentujący niemiecką sieć drogeryjną Raoul Rossmann, syn założyciela sieci Dirka Rossmanna, dyrektor zarządzający ds. zakupów i marketingu w sieci Rossmann w Niemczech. Pod brandem Enerbio dostępnych jest ponad 360 SKU. Na pierwszych z tych produktów znak towarowy Bioland ma się pojawić w ciągu roku.

Pierwszą siecią dyskontową w Niemczech, która zdecydowała się na współpracę w zakresie rozwoju marki własnej ze stowarzyszeniem skupiającym ekologicznych producentów rolnych był Lidl. Rozpoczęta pod koniec 2018 roku eko-ofensywa pozwoliła Lidlowi przyciągnąć do swoich placówek nie tylko część klientów wiernych dotąd sieci Aldi, ale również grupę dotychczasowych klientów sklepów drogeryjnych.

W Polsce Rossmann również dużą wagę przywiązuje do produktów naturalnych, ekologicznych i wegańskich, zarówno w kategorii kosmetyków, jak i zdrowej żywności. 1400 drogerii Rossmann w Polsce zostało w kwietniu br. gruntownie przemodelowanych, a na półki weszło 3 tys. nowych produktów, wiele z nich to marki specjalizujące się w kosmetykach naturalnych, wegańskich oraz waterless, m.in. szampony i odżywki w kostkach. Firma informowała o tym zapowiadając swoją kampanię reklamową, czytaj tutaj. Szczegóły strategii przedstawił także prezes sieci Rossmann Polska, Marek Maruszak, czytaj tutaj

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.