18.06.2019/13:02

Rossmann zachęca kobiety do otwierania firm. Do zdobycia 60 tys. zł

Sieć drogerii Rossmann rusza z akcją "Stań na własnych nogach", w ramach której firma zachęcająca kobiety do zakładania własnych biznesów. Zgłoszenia do programu ruszyły 15 czerwca. Do wygrania są granty o łącznej wartości 60 tys. złotych.

Wiele kobiet hobbystycznie szyje dziecięce ubranka, wyrabia domowe maseczki, zdobi świece czy ramki na zdjęcia. Akcja „Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, które mogą dzięki temu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów i rozwój własnego biznesu. Pomogą w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od lat wspiera aktywizację zawodową kobiet i właśnie dlatego została partnerem merytorycznym akcji.

W konkursie mogą wziąć udział posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. Pomysły można zgłaszać do 20 lipca. Konkurs prowadzony jest w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci.

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z (maksymalnie) 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele firmy Rossmann oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą: oryginalność, innowacyjność, walory użytkowe i artystyczne produktów. Od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli głosować na jeden z projektów. Każdy klubowicz może oddać tylko jeden głos.

We wrześniu Rossmann ogłosi nazwiska trzech zwyciężczyń. Nagroda główna to 30 tys. zł., a dwa kolejne miejsca są wyróżnione grantami w wysokości 20. i 10. tys. zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem, mają zostać przeznaczone na prace nad zgłoszonym produktem, a pośrednio – na rozwój własnej działalności.

Sieć argumentuje, że inicjatywa „Stań na własnych nogach” ma pomóc kobietom w uruchomieniu własnego biznesu.

„Brak funduszy to główny powód powstrzymujący kobiety przed założeniem własnego biznesu. Tak wynika z raportu firmy Deloitte z 2017 roku dotyczącego aktywizacji zawodowej kobiet. Z drugiej strony, na liście amerykańskiego Forbesa z 60. najbardziej obiecującymi startupami są aż trzy Polki! Jest potencjał, są chęci, ale czasem po prostu brakuje pieniędzy na własną firmę” – podkreśla Rossmann.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.