05.11.2020/16:45

Rossmann zainstaluje kasy samoobsługowe we wszystkich sklepach w Polsce. Firma zapowiada także nową aplikację kasową

W każdym Rossmannie w Polsce, od połowy listopada, będzie przynajmniej jedna kasa samoobsługowa. Firma planuje wprowadzić także nowy, jeszcze prostszy system kasowy – łatwy w obsłudze dla seniorów. Zakupy będą bezpieczniejsze i szybsze, a pracownicy będą mieli więcej czasu dla klientów w sklepie.

Na początku tego roku w drogeriach Rossmann w Polsce działało 900 kas samoobsługowych. Firma planowała, że do końca tego roku w każdej z 1450 drogerii w naszym kraju zostanie zainstalowana choć jedna taka kasa. Tymczasem do końca roku w Rossmannach będzie ich ponad dwa razy więcej – 2100.

 
 
 
 
 

Aż 350 z nich to tzw. kasy hybrydowe. Rozwiązanie dotychczas niespotykane na polskim rynku, zostało przygotowane „na miarę”, specjalnie dla Rossmanna. Takie kasy na co dzień funkcjonują jako samoobsługowe, ale w każdej chwili mogą także pełnić funkcję kas tradycyjnych, obsługiwanych przez pracownika drogerii, przy których klient zapłaci także gotówką.

Zwiększenie liczby kas samoobsługowych oznacza, że pracownicy sklepów Rossmanna będą mieli więcej czasu na udzielanie porad klientom, uzupełnianie towarów na półkach czy objaśnianie jak korzystać z rabatów w mobilnej aplikacji Rossmann PL.

Firma zapowiada, że niebawem wprowadzona zostanie jeszcze łatwiejsza w obsłudze aplikacja kasowa. Swoją funkcjonalnością i wyglądem, będzie spójna z aplikacją mobilną Rossmann PL i drogerią internetową (kolorystyka biało-czerwono-czarna, prosta czcionka).

Jakub Jankowski, z działu prasowego Rossmanna wskazuje, że „obsługa kasy stanie się dla klientów jeszcze łatwiejsza. Na jej ekranie, w trzech prostych krokach, klienci zeskanują kartę Klubu Rossmann, następnie produkty, a na końcu wybiorą sposób płatności. Na monitorze nie będą wyświetlane żadne dodatkowe pytania i reklamy. Wyraźnie zostanie pokazane, ile klient zaoszczędził na zakupie danego produktu (wysokość rabatu i kwoty) i ile łącznie na całych zakupach.”

I dodaje, że „znacznie ułatwi to zakupy seniorom, których Rossmann zachęca do płacenia przy kasach samoobsługowych. Korzystanie z nich przyspiesza robienie zakupów, a płatność zajmuje mniej niż minutę.”

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • zadowolony klient 08.11.2020

    Korzystałem z tej nowej kasy w sklepie nr 014. Fajna rzecz, i jest duży wyświetlacz ale czcionka mogła by być trochę większa (mam słaby wzrok).

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także