31.07.2020/10:50

Rosyjski dyskont Mere dwukrotnie tańszy od Lidla. Ale coś za coś

Uruchomiony 25 lipca 2020 r. w Częstochowie sklep Mere, należący do rosyjskiej spółki Torgservis, funkcjonuje w formacie hard dyskontu, w ramach którego minimalizowane są wszelkie koszty operacyjne a oferta produktowa ograniczona jest do absolutnego minimum, dzięki czemu ceny mogą być bardzo niskie. Portal Gazeta.pl sprawdził, czy rzeczywiście są niższe niż w Lidlu i Biedronce.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • internauta 03.08.2020

  W sumie po co kolorowy wystrój sklepu, skoro i tak produkty zabiera się do domu i tam je konsumuje? Po co płacić za papierowe gazetki, reklamy w TV i mediach? Zresztą szkoda czasu na zakupy, czas wolny można przyjemniej spędzić niż stercząc w kolejkach do kas w dyskontach czy biegając od sklepu do sklepu bo coś akurat się skończyło. Kiedyś tak było w hipermarketach - prosto i tanio, a potem hipermarkety zaczęły być coraz większe i coraz droższe, i wydaje mi się że dlatego dyskontom udało się zdobyć rynek, bo do hipermarketu było za daleko, a do dyskontu z reguły jest bliżej od domu?

 • KRIS 03.08.2020

  Nie powinno się publikować artykułów które nic nie wnoszą.

 • Konsument 02.08.2020

  Poziom artykułu żenujacy i stronniczy jakbym oglądał TVP.
  Sieć MERE w DE dobrze się Odnalazła to może i „nad Wisała”sobie poradzą.

 • Mere2 01.08.2020

  Życzę rozwoju nowej sieci

 • Olek 01.08.2020

  Artykuł żenująco niemerytoryczny do tego tak infantylny że aż nie wiem co tutaj robi

 • Hmmmm 31.07.2020

  Jak widać Mere oszczędzają na wszystkim oprócz reklamy i marketingu szeptanego panie 'Marku' - niestety reklama i marketing (we wszystkich pl portalach grzeją od tygodnua) w Rosji wciąż strasznie siermiężna. Do autora tekstu WH - świetne podsumowanie tego sklepu z innej epoki i ich oferty :)

 • Paula 31.07.2020

  Nie wiem co tutaj robi tak absolutnie niemerytoryczny artykuł

 • Marek 31.07.2020

  Zobaczymy, ja np. zrobiłem na zakupy wielu artykułów za 300 zł ponad, także podjechałem swoim nowym Hyundaiem i30, którym będę jeździł od nowości 8 lat, jak innym autem wcześniej. Także kupuje, gdzie są produkty taniej i też dobrej jakości, papier toaletowy jest ok, ciastka polecam, proszki do prania jak najbardziej do prania technicznych ubrań w firmie, płyny, itd to na początek, jutro kupuje jeszcze tam więcej, także ani LIDL ani Biedronka to nie polskie firmy, także ich jest pełno, a konkurencja zanika, także lepiej się cieszyć, że ktoś próbuje u nas w Polsce walczyć. Pozdrawiam!

 • Niko 31.07.2020

  Zdecydowanie artykuł odbiega poziomem od standardów jakie ma/miały wh.

 • Mere 31.07.2020

  Wstyd czytać. Widać niektórzy trzęsą gaciami

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także