29.01.2021/20:33

Rozporządzenie opublikowane! Od 1 lutego otwarte będą galerie handlowe i znikają godziny dla seniorów

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów (z dnia 29 stycznia 2021 r.) zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.  Rozporządzenie zmienia zasady funkcjonowania galerii handlowych oraz znosi obowiązywanie tzw. godzin dla seniorów w sklepach.

Rozporządzenie będzie obowiązywać od 1 lutego 2021 r., a podstawową zmianą, którą wprowadza jest przywrócenie funkcjonowania sklepów i wysp handlowych w centrach handlowych. Nadal obowiązywać będą jednak ograniczenia działalności siłowni i rozrywki, które pozostaną zamknięte oraz restauracji, które będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos i w dostawie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra zdrowia zlikwidowane zostają godziny dla seniorów, które obowiązywały w sklepach między godziną 10.00 a 12.00.

W sklepach obowiązywały będą dotychczasowe limity klientów. W sklepach do 100 mkw. powierzchni sprzedaży będzie to ograniczenie do 1 osoby na 10 mkw., a w placówkach handlowych powyżej 100 mkw. do 1 os. na 15 mkw.

Utrzymane zostają obowiązki związane z zapewnieniem rękawiczek jednorazowych lub płynów do dezynfekcji rąk, a także konieczność dokonywania regularnej dezynfekcji stanowisk obsługi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także