22.01.2019/16:52

Rozwój projektu sieci Carrefour i Costa Coffee wkrótce przyspieszy

Sieci Costa Coffee i Carrefour Polska pracują nad „udoskonaleniem” projektu, który zakłada instalowanie kawomatów w sklepach francuskiej sieci na polskim rynku. Firmy chcą trafniej dobierać lokalizacje, a także lepiej dostosować ofertę kawomatów do potrzeb klientów sklepów. Firmy wdrażają obecnie w życie wnioski z ubiegłorocznych testów projektu. Kolejnym krokiem będzie przyspieszenie procesu wprowadzania automatów do kolejnych sklepów Carrefoura.

Widzimy ogromny potencjał rozwoju sieci kawomatów w dwóch kanałach, pierwszy to stacje paliw, zaś drugi to rynek sklepów spożywczych. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z siecią Carrefour, a muszę przyznać że znalezienie odpowiedniego partnera do takiego projektu nie jest rzeczą łatwą. Muszę zaznaczyć, że oba kanały – tak stacje jak i sklepy  - mają swoją specyfikę, inny rodzaj klienta, inne misje zakupowe nim kierują, a to wymaga indywidualnego podejścia i zrozumienie potrzeb konsumentów w każdym z tych kanałów – mówi Tomasz Gruszczyński, dyrektor ds. rozwoju projektu Costa Express w sieci Costa Coffee Polska.

W październiku 2018 r. informowaliśmy, że firmy Costa Coffee i Carrefour Polska nawiązały współpracę dotyczącą instalacji w sklepach francuskiej sieci kawomatów Costa Express. Pierwsze maszyny pojawiły się w placówkach już w październiku ubiegłego roku w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Do lutego br. – według nieoficjalnych informacji - miało ich działać nawet kilkadziesiąt. Jednak ze słów Tomasza Gruszczyńskiego wynika, że kawomaty działają aktualnie w kilkunastu sklepach francuskiego operatora w Polsce.

Przedstawiciel Costa Coffee wyjaśnił, że w ciągu ostatnich miesięcy firmy zbierały doświadczenia i testowały różne rozwiązania, tak aby w jak największym stopniu poznać i zaspokoić potrzeby klientów odwiedzających sklepy. Obecnie firmy są na etapie wdrażania rozwiązań, które powstały na bazie wniosków z przeprowadzonych testów. Firmy planują przyspieszenie rozwoju projektu w 2019 r. i uruchamianie kawomatów w kolejnych placówkach francuskiej sieci. Przedstawiciel Costa Coffee nie chciał zdradzić w ilu sklepach maszyny Costy mogą pojawić się w tym roku. – Planujemy dalszy rozwój, nie chcę jednak mówić o szczegółach planu współpracy z siecią Carrefour – mówi Tomasz Gruszczyński.

Jak pisaliśmy w październiku 2018 r. automaty Costa Express będą wprowadzane nie tylko do "pomarańczowych" sklepów convenience Carrefour Express, ale także "zielonych" sklepów osiedlowych. Pojawią się też w sklepach Carrefoura zlokalizowanych na stacjach paliw. Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska mówił wtedy, że firma wdraża kolejne innowacje do swojej oferty franczyzowej, aby skuteczniej odpowiadać na potrzeby lokalnych klientów oraz zwiększać konkurencyjność sklepów franczyzowych. - Dzięki współpracy z Costa Coffee możemy wzbogacić naszą ofertę gastronomiczną o produkty znanej i rozpoznawalnej marki. Planujemy dalszy rozwój współpracy (...) i zainstalowanie kolejnych kawomatów w sklepach naszej sieci w całej Polsce – wskazywał Michał Florkiewicz.

Costa Coffee Polska zarządza obecnie siecią ponad 150 kawiarni, zlokalizowanych w ok. 20 miastach Polski, oraz siecią ok. 370 kawomatów Costa Express działających m.in. na stacjach paliw Shell Polska (250), w sklepach sieci Piotr i Paweł, Spar Polska i Top Market.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.