29.03.2016/11:09

Ruszyła infolinia Biedronki z poradami żywieniowymi

Na przełomie marca i kwietnia klienci Biedronki będą mogli telefonicznie zasięgnąć porad ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia.

Akcja potrwa między 29 marca a 8 kwietnia. Uruchomienie infolinii zbiegło się z kolejną odsłoną folderu „Wiesz, co jesz”, prezentującego ofertę dostępnych w Biedronce produktów o szczególnych walorach żywieniowych oraz porady ekspertów z IŻŻ.

Od poniedziałku 29 marca w ramach akcji in-outowych w Biedronce są też dostępne nowości skierowane do osób o specjalnych potrzebach żywieniowych. Cała oferta „Wiesz, co jesz” prezentowana jest w specjalnym folderze. W publikacji znalazła się adaptacja graficzna nowej piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, porady ekspertów IŻŻ oraz przepisy kulinarne. Z produktów o wyjątkowych walorach żywieniowych dyskonter wymienia m.in. serek wiejski Delikate bez laktozy, bezglutenowy ketchup Madero Junior, napoje sojowe Vitanella oraz czekoladę Magnetic zawierającą słodzik ze stewii.

Biedronka od ponad siedmiu lat współpracuje z Instytutem Żywności i Żywienia. W 2015 roku sieć udoskonaliła skład różnych produktów, zapobiegając tym samym wprowadzeniu na rynek 274 ton cukru, 69 ton soli i 11 ton tłuszczu. We współpracy z IŻŻ wprowadziła także nową linię własną produktów „kcalculation – licz kalorie!”. To odpowiedź na zalecenia ekspertów Instytutu, zgodnie z którymi codzienne menu należy komponować z uwzględnieniem dziennego zapotrzebowania na kalorie. Instytut jest także partnerem różnych akcji dyskontu, m.in. programu „5 garści zdrowia”, zachęcającego do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców dziennie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.