05.06.2018/08:33

Rynek gastronomiczny rośnie, ale restauratorzy mają problem

Polacy coraz częściej jadają poza domem, ale mimo to niezależni restauratorzy mają problem - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Wartość rynku gastronomicznego w 2018 roku wyniesie ok 30 mld złotych - wynika z danych PMR. Rok wcześniej było to 28,6 mld. Dla porównania - w 2014 - jeszcze 23,4 mld złotych.

Z dużego potencjału korzystają przede wszystkim restauracje sieciowe. Mimo, że zakaz handlu w niedziele i związane z tym zamknięcie centrów handlowych niekorzystnie wpływa na ich wyniki, to i tak firmy nie mają powodu do obaw. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku restauracji prowadzonych przez prywatnych przedsiębiorców. Ci zadłużają się na potęgę i nie radzą sobie z rosnącymi kosztami pracy.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • maga 01.11.2018

    Coraz więcej osób decyduje się na jadanie posiłków poza domem. Stąd też rozkwit rożnego rodzaju lokali gastronomicznych. Prywatni restauratorzy mają jednak problemy finansowe, z wielu powodów. Trzeba wziąć pod uwagę, iż jest to branża dość specyficzna, i związana z dużymi kosztami do poniesienia już na starcie. Szczególnie jeżeli chodzi o wyposażenie, a ceny takich sprzętów jak widać tutaj nie są małe: Do tego dochodzą wciąż rosnące koszty pracy i problemy się nawarstwiają.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.