26.07.2016/15:40

Rynek słodyczy odbije się dzięki Chińczykom?

O zaledwie 1,7 proc. wzrosło w minionym roku globalne spożycie słodyczy. Spowolnienie wzrostu to efekt słabnącej siły nabywczej mieszkańców krajów rozwijających się, jak Chiny i Brazylia. W krajach rozwiniętych barierą jest przekonanie, że słodycze tuczą - podaje "Puls Biznesu", powołując się na dane Euromonitora.

W 2016 roku spowolnienie dynamiki ma być widoczne w większości regionów. Na tym tle wyija się nasza część Europy, gdzie ma nastąpić powrót do ujemnej dynamiki. 

Jest jednak szansa, że rynek się odbije - od 2017 roku świat ma powrócić do wyraźniejszego, bo 2 proc. wzrostu. Przyczynić się ma do tego rosnący popyt z Chin. Widoczny spadek dynamiki wyrobów czekoladowych to właśnie efekt słabnącej siły nabywczej tamtejszych konsumentów. Czekolada wciąż pozostaje towarem cenowo niedostępnym dla dużej części populacji. W ub.r. pozyskała mniej nowych konsumentów niż kiedykolwiek wcześniej - wynika z wypowiedzi analityka Euromonitora, cytowanego przez "Puls Biznesu". 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.