14.01.2022/14:24

Rząd będzie chciał znaleźć kozła ofiarnego i przerzucić na sklepy odpowiedzialność za rosnące ceny? Tego bardzo boi się branża detaliczna

- Obniżka stawki VAT nie powstrzyma wzrostu cen z uwagi na koszty produkcji i galopującą  inflację, może tylko ten wzrost cen nieco spowolnić – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Jednocześnie dodaje, że branża chce zapobiec narracji jakoby  handel odpowiadał za  wzrost cen (…), a nie obiektywne czynniki makroekonomiczne, czy wzrost cen energii. 

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Julia 17.01.2022

    Cena detaliczna to cena netto + Vat. Jeśli cena netto to 100 PLN to cena detaliczna przy 5% VAT to 1105 PLN. Jak na skutek szkodliwej gospodarki pisu cena wzrośnie do 120 PLN to cena detaliczna wynisie 120 PLN a nie 100 PLN. Pis doprowadził Polskę do ruiny a teraz szuka jeleni, Tusk i jego wina już nie wystarcza. Zresztą każdy reżim wcześniej czy później zatraca poczucie rzeczywistosci i staje się pośmiewiskiem. Pis doszedł do tego etapu

  • True 16.01.2022

    Producenci wysyłają podwyżki sieciom pewnie z 5-25% wiec 5% mniej na VAT nie spowoduje spadku cen. Czekają nas i tak podwyżki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także