20.12.2019/11:28

Rząd zapowiada podatek od cukru, opłatę za alkohol w małpkach, opłatę za reklamy suplementów diety!

Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów wpisany został projekt nowelizacji niektórych ustaw "w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów" - czyli w praktyce projekt wprowadzający podatek cukrowy, ale też m.in. podatek od "małpek" z alkoholem i opłatę związaną z reklamami suplementów diety. Rząd spodziewa się przyjęcia projektu w pierwszym kwartale 2020 r.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Kolejny 27.12.2019

  Małpki już raz likwidowali, wszyscy wiemy z jakim skutkiem. A podatek od cukru? Opodatkowanie zdrowych (bo wykorzystywanych przez cukrzyków) zamienników cukru tylko odbije się nam po kieszeni. Kwestia nie leży w tym, jakie napoje pijemy, ale z jaką częstotliwością ale przede wszystkim – co jemy. A jemy głównie ziemniaki i kotlety, mało warzyw, żadnych strączków, potem zapijamy alkoholem i problem z nadwyżką kaloryczną gotowy. EDUKOWAĆ, nie zakazywać!

 • irena22 27.12.2019

  A może w końcu nasz rząd zajmie się kwestią jakości powietrza? To jest prawdziwe zagrożenie!!

 • Juras 23.12.2019

  Bardzo dobrze. "Podatek cukrowy" na zachodzie już jest. Popatrzcie sobie na dzieci. Najwyższy odsetek nadwagi w Europie. Ale to już głównie jest związane z niegotowaniem w domu (przepracowanie rodziców + żarcie do odgrzania na tackach) oraz fascynacją fast-foodem.

 • Brawo PiS 21.12.2019

  No znakomity pomysł. Na pewno jak małpka będzie kosztować 6 zł a nie 5 to wszyscy z dnia na dzień przestaną je pić.

 • Komenda 21.12.2019

  I bardzo dobrze, że się blokuje te produkty i do nich zniechęca, przecież w państwie prawa nie powinno się truć obywateli

 • Rozum 21.12.2019

  Nie mogę patrzeć na tego pinokia, złodziejskie nasienie. Jeszcze przejrzycie ludzie na oczy , dali wam 500+ , ale z drugiej kieszeni wyciągają 1000 , a barany się cieszą .

 • madera 20.12.2019

  Nareszcie. Bardzo potrzebny projekt podatku. Ludzie na potęgę piją te małpki a za skutki odpowiadamy my. To niesprawiedliwe. Spożywający powinni za to więcej płacić.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.