17.08.2018/09:11

Sąd: Biedronka przy dworcu może być czynna w każdą niedzielę

Biedronka na dworcu w Świeciu może być otwarta w każdą niedzielę - wynika z orzeczenia Sądu Rejonowego w Świeciu, które podaje money.pl za lokalnym serwisem nswiecie.pl.

Sklep działa przy dworcu autobusowym, w którym nie ma kas ani poczekalni – jest tylko napis „Dworzec autobusowy”. Sąd musiał zatem rozstrzygnąć, czy taki obiekt można uznać za miejsce obsługi pasażerów.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele dopuszcza otwieranie sklepów w niektórych przypadkach (m.in. placówek działających przy dworcach).

Sąd uznał, że budynek pełni funkcję dworca i przyznał rację portugalskiej spółce Jeronimo Martins, która jest operatorem sklepów Biedronka.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • xc 20.08.2018

  obozy też były polskie...jak to łatwo manipulować!

 • ZAWIEDZIONY 20.08.2018

  KORUPCJA.

 • gosc 20.08.2018

  Kpina,ludzi zmuszają do pracy,koncerny.

 • Tumek 18.08.2018

  Nie polskie tylko luksemburskie albo holenderskie, w Polsce zarabiają, a kontrola jest za granicą

 • user@przymiotnik.co.pl 18.08.2018

  u mnie tez biedronka kolo domu

 • klient biedronki 17.08.2018

  nie portugalskiej spółce tylko polskiej Jeronimo Martins z Kostrzynia - wszystkie spółki działające w Polsce są polskie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.