29.11.2018/17:12

Sąd wstrzymuje prohibicję w Krakowie

 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wstrzymał wykonanie uchwały rady miasta dotyczący zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych na terenie Starego Miasta i Kazimierza. Oznacza to, że nowe prawo, które miało zacząć obowiązywać 26 grudnia, nie wejdzie w życie – podaje onet.pl. 

Na początku roku w życie weszła nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dokument wprowadza nowe zasady co do ograniczania sprzedaży wódki i piwa oraz ich spożywania w miejscach publicznych. Władze miasta mogą wprowadzać limity punktów sprzedaży alkoholu. Dodatkowo urzędnicy, przy akceptacji radnych, będą mogli ograniczyć czas nocnej sprzedaży alkoholu. Chodzi o godziny pomiędzy 22 a 6 rano. Za takim ograniczeniem opowiedziało się 31 radnych, jedna osoba była przeciw, siedmiu radnych wstrzymało się od głosu, a jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. Projekt uchwały w tej sprawie wnieśli pod obrady Rady Miasta Krakowa radni Dzielnicy, argumentując, że prowadzenie nieograniczonej czasowo sprzedaży alkoholu negatywnie wpływa na bezpieczeństwo, a na działalność całodobowych sklepów skarżą się mieszkańcy.Pod petycją dotyczącą wprowadzenia ograniczeń mieszkańcy dzielnicy zebrali w internecie ponad 200 podpisów. Wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu na terenie Starego Miasta i Kazimierza to następstwo tego, że nie udało się w lipcu tego roku w Krakowie wprowadzić nocnej prohibicji w 13 z 18 dzielnic.
  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.