01.03.2017/09:42

Sałata produkowana w wertykalnej farmie trafi do sieci supermarketów

Staay Food Group buduje pierwszą w Europie wertykalną uprawę sałaty. Przedsięwzięcie zlokalizowane w holenderskim Dronten wykorzysta LED-owe oświetlenie ogrodnicze Philips, a warzywa trafią do największych europejskich sieci supermarketów.

Wertykalna farma o powierzchni 900 mkw będzie miała ponad 3000 mkw powierzchni pod uprawę bez użycia pestycydów.

– Produkcja sałaty w segmentach zainstalowanych wewnątrz pomieszczenia oznacza nie tylko wykluczenie pestycydów, ale też dużo mniejszą obecność bakterii, a więc wydłużoną przydatność produktu końcowego. Sałata pakowana jest w tym samym miejscu, w którym jest uprawiana, oszczędzamy więc również na transporcie – mówi Rien Panneman, CEO w Staay Food Group.

– Dzięki uniknięciu zmian pogodowych możemy utrzymać optymalne i stabilne środowisko produkcji tym samym zapewniając ciągłość dostawy produktu o takiej samej jakości – dodaje.

Jak dotąd, uprawy wertykalne stosujące oświetlenie LED były w Europie centrami badawczymi lub wyspecjalizowanymi produkcjami obsługującymi restauracje. Nowe przedsięwzięcie firmy Staay będzie pierwszym o charakterze komercyjnym, z którego produkty trafią do handlu detalicznego. Farma zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2017 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.