07.05.2020/15:59

Sieć Avia uruchamia w Polsce kolejne stacje paliw. W planach dalszy rozwój

Spółka UNIMOT uruchomiła kolejne cztery stacje pod marką AVIA. Nowe punkty działają w miejscowościach Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Lubartów i Sieradz. 

Dwie pierwsze stacje Avia w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej zlokalizowane są na południu Polski na terenie województwa śląskiego. Stacja w Chorzowie usytuowana jest przy ulicy Wieniawskiego niedaleko zajezdni tramwajowej. Na terenie stacji znajduję się też nieduży sklep.

Znacznie większy obiekt to stacja Avia w Dąbrowie Górniczej, na terenie której znajduje się duży sklep z wydzieloną częścią restauracyjną. Stacja mieści się przy ulicy Walentego Roździeńskiego i posiada 9 stanowisk tankowania oraz parking dla pojazdów ciężarowych. Na terenie tych stacji znajdziemy bezpłatne WiFi, a stacje działają całą dobę.

Kolejna nowa stacja AVIA zlokalizowana jest w miejscowości Sieradz przy ulicy Zakładników w województwie łódzkim. 

W odróżnieniu od poprzednich, nowa stacja AVIA w Lubartowie położona jest nie w samej miejscowości, ale przy drodze krajowej nr 19 pomiędzy Lublinem, a Kockiem w województwie lubelskim. Podobnie jak stacja w Sieradzu znajdziemy tutaj bogatszą ofertę paliw oraz akceptację tych samych kart flotowych. Na terenie stacji znajduje się parking TIR, myjnia dla samochodów osobowych oraz duży sklep w wydzieloną częścią restauracyjną w której poza standardową ofertą pozapaliwową dostępną na stacjach AVIA, oferowane są ciepłe posiłki.

- Cieszymy się, że pomimo panującej pandemii koronawirusa, udało nam się uruchomić zgodnie z planem kolejne stacje paliw pod marką AVIA. Mogę także uchylić rąbka tajemnicy, że już wkrótce przed nami kolejne otwarcia stacji, które albo już przeszły rebrending i czekają obecnie na stosowne pozwolenia do rozpoczęcia działalności lub na których proces zmiany marki aktualnie jeszcze trwa – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i na Ukrainie.

- Dodatkowo koniec miesiąca kwietnia okazał się dla sieci AVIA najlepszym dniem od początku pandemii koronawirusa w Polsce. Tego dnia zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o 23 % względem okresu sprzed pandemii. Mam nadzieję, że to dobra prognoza na kolejne miesiące - dodaje Robert Nowek. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.