01.06.2020/15:41

Sieć CCC z Henrym McGovernem, założycielem AmRestu, na pokładzie

Zarząd spółki CCC otrzymał 1 czerwca zawiadomienie, że jeden z akcjonariuszy – firma Ultro – zgłosiła kandydaturę Henry'ego McGoverna na członka Rady Nadzorczej CCC.

Kandydatura została złożona do rozpatrzenia w ramach porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki, zwołanego na dzień 24 czerwca 2020 roku. Zgłoszony wyraził zgodę na kandydowanie oraz złożył oświadczenie, że spełnia kryteria niezależnego członka Rady Nadzorczej.

Ultro to podmiot zależny Dariusza Miłka, który jest przewodniczącym Rady Nadzorczej CCC, a wcześniej był twórcą potęgi tej sieci obuwniczej.

Henry McGovern zyskał reputację jednego z wiodących przedsiębiorców i najbardziej utytułowanych biznesmenów w Europie Środkowej.

Założyciel i były Chief Emotional Officer AmRest Holdings, jednej z największych firm restauracyjnych w Europie, operatora restauracji szybkiej obsługi i restauracji typu casual dining, w tym takich światowych marek jak: KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, La Tagliatella, Blue Frog, Bacoa i Sushi Shop w 26 krajach.

Od 2005 roku AmRest jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2018 roku także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Madrycie.

Od czasu debiutu na giełdzie, wartość grupy AmRest pod przewodnictwem McGoverna zwiększyła się z początkowych 100 mln dolarów do ponad 3 mld dolarów, rosnąc znacząco szybciej niż rynek. Spółka zainwestowała też w Glovo, wiodącą hiszpańską platformę z jedzeniem na dowóz.

W 2008 roku "Forbes Magazine" uznał Henry'ego za jednego z 5 najlepszych biznesmenów w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.